ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز *
مرا به خاطر بسپار

یک حساب کاربری ایجاد کنید

مکان های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز *
تایید رمز *
ایمیل *
تایید ایمیل *


برای خرید دوربین مداربسته آنالوگ(HD) و شبکه(IP) هایک ویژن با واحد فروش تیم لاک21 تماس بگیرید.
شماره واحد فروش:09378660388

WDR مخفف عبارت Wide Dynamic Range می باشد ، این تکنولوژی به شما وسعت تغییرات در نور زمینه و پس زمینه را می دهد ، بدین معنا که در صورت تفاوت فراوان نور در قسمت های تصویر ، این تکنولوژی تصویر را اصلاح کرده و به صورت قابل مشاهده به شما نمایش می دهد . در واقع این تکنولوژی با فیلتر کردن نور شدید اطراف سوژه و با بالا بردن قابلیت تشخیص شکل ها و تصاویر به شما تصویری صاف و واضح می دهد .
D-WDR یا DWDR مخفف عبارت Digital WDR که در واقع نوعی قابلیت نرم افزاری بر روی دوربین است که برای انجام عملیاتی شبیه به WDR در دوربین های معمولی و دوربین های مداربسته استفاده می شود ، حال آنکه خود WDR قابلیتی سخت افزاری است ، هر دو یک کار را انجام می دهند منتها توانایی WDR بسیار بیشتر از DWDR است .
بسیاری از فروشندگان DWDR را نوع پیشرفته WDR معرفی میکنند در صورتی که این حرف کاملا اشتباه است و WDR تصویری به مراتب با کیفیت تر برای ما تولید می کند .


BLC مخفف عبارت Back Light Compensation می باشد . عموما در دوربین های مداربسته تصویری که نمایش داده می شود بر اساس پس زمینه و یا به عبارتی بر اساس میزان نور عمده ای است که در تصویر وجود دارد . بدین معنا که با وجود یک پس زمینه نورانی مثلا هنگامی که شما در حال تصویر برداری از شخصی باشید که پشتش پنجره قرار داشته باشد خود به خود تصویر شخص تاریک و تصویر پنجره نورانی تر نمایش داده می شود ، در چنین شرایطی تکنولوژی BLC تصویر نزدیک تر را واضح تر و نور پس زمینه را کمتر می کند .


در تصویر زیر به خوبی تاثیر WDR و BLC را مشاهده می کنید .

wdr-dwdr-blc-دوربین مداربسته

 

Auto iris نیز از دیگر امکاناتی است که توسط آن کیفیت تصویر دوربین را افزایش می دهند . iris  به معنای عنبیه است و در واقع به دریچه ای که از طریق آن تصویر وارد لنز دوربین می شود گفته می شود ، در دوربین هایی که لنز آنها به صورت Auto iris  است (معمولا این ویژگی در لنز دوربین های صنعتی استفاده می شود ) با تغییر میزان نور دریچه لنز تغییر می کند که این موضوع باعث نرمال شدن نور در سطح تصویر و به دست آمدن تصویر بهتری می شود .


در تصویر زیر تاثیر Auto iris را بر روی تصویر دوربین مداربسته می بینید .

auto-iris-دوربین مداربسته

AES مخفف عبارت  Automatic Electronic Shutter است . Auto iris  هزینه بردار است لذا برای کاهش هزینه تمام شده دوربین مداربسته به جای آن از AES استفاده می شود . همانطور که از نام آن پیداست به کنترل اتوماتیک شاتر در دوربین مداربسته اطلاق می شود . وظیفه شاتر این است که صفحه ضبط تصویر را در برابر نور ورودی قرار دهد . با بالا رفتن سرعت شاتر تصاویر بیشتر ضبط شده و میزان نور تصویر کمتر شده ، این حالت برای تصاویر متحرک نیز مناسب است ، اما با پایین آمدن سرعت شاتر تصاویر کمتر ضبط شده و میزان نور افزایش می یابد . از معایب شاتر این است که کیفیت تصویر را به خصوص در تصاویر متحرک کاهش می دهد .


در زیر نمونه ای از تصویر با AES را مشاهده می کنید .

aes-دوربین مداربسته

 

 

مطالب مرتبط 

درباره نویسنده

امیر جافری هستم ، دانشجوی کارشناسی ارشد برق قدرت

علاقه مند به فعالیت در حوزه برق قدرت و تاسیسات الکتریکی


0
0
0
s2sdefault
facebook button
linkedin button
gplus button

دوستان فعال در حوزه برق می توانید با عضویت در یکی از گروه های زیر از تجارب افراد با تجربه استفاده کنید.

گروه تلگرام دوربین مداربسته

گروه تلگرام برق ساختمان

 

دوست دارید چه گروه تلگرامی را به وب سایت اضافه کنیم ؟

برای خرید دوربین مداربسته آنالوگ(HD) و شبکه(IP) هایک ویژن با واحد فروش تیم لاک21 تماس بگیرید.
شماره واحد فروش:09378660388