ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز *
مرا به خاطر بسپار

یک حساب کاربری ایجاد کنید

مکان های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز *
تایید رمز *
ایمیل *
تایید ایمیل *


انتخاب لنز دوربین مداربسته در واقع یکی از مهم ترین پارامتر های انتخاب صحیح دوربین مداربسته است ، دوربین های لنز متغیر یا varifocal (وریفوکال ) به لحاظ قیمت تقریبا به اندازه 10 الی 20 درصد قیمت بیشتر نسبت به مدل لنز فیکس (لنز ثابت )  دارند ، این امر در پروژه های کوچک خیلی خودنمایی نمیکند منتها وقتی که شما قصد دارید یکه پروژه بزرگ مثل یه کارخانه را تحت نظارت دوربین مداربسته قرار دهید ، که در آن حداقل نیاز به بیست دوربین مداربسته مارک دارید ، این تفاوت قیمت به بیش از چند میلیون می رسد و مسئله اینجاست که شما واقعا نیازی به این هزینه اضافی ندارید و با انتخاب مناسب لنزهایتان کاملا می توانید مناطق مختلف را تحت پوشش قرار دهید .
رنج تغییر لنز دوربین ها عموما بین 2.8 تا 12 میلی متر است ، که دوربین های وریفوکال معمولا از رنج 2.8  تا 6 و یا از رنج 2.8 تا 12 میلی متر تولید می شوند .
لنز 2.8 داری تقریبا دید محیطی 80 درجه است و لنز 12  دارای تقریبا دید محیطی 22 درجه است .
برای انتخاب لنز مناسب شما باید به سوژه مدنظر و محل نصب دقت داشته باشید ، به عنوان مثال شما می خواهید با یک دوربین محیط یک اتاق را به کلی تحت نظر بگیرید در چنین جایی استفاده از لنز 2.8 و یا 3.6 مناسب است .
شاید شما قصد دارید از فاصله سی متری درب حیاط کارخانه را تحت نظر داشته باشید ، اینجا استفاده از لنز 6 mm مناسب است  .
همانطور که می بینید دقیقا به نحوه استفاده تان بستگی دارد که چه لنزی را انتخاب کنید اما مسئله اینجاست که تصور اینکه لنز تا چه مقدار قابلیت پوشش مکان را دارد مقداری سخت است و در صورتی که تجربه تان در این کار کم باشید امکان دارد اشتباهاتی را در محاسباتتان انجام داده و باعث مشکلات بعد از آن شوید .
اول اینکه من در تصویر زیر که با استفاده از نرم افزار طراحی پروژه دوربین مداربسته انجام شده است سعی دارم تا مقداری برایتان نحوه پوشش تصویر لنزها را نمایش دهم ، در این تصویر شخصی با فاصله 6 متر از دوربین مداربسته قرار گرفته و ما نحوه نمایش شخص با 4 لنز مختلف را بررسی کرده ایم .

انتخاب لنز مناسب دوربین مداربسته

دوم اینکه بهترین راه حل برای انتخاب لنز مناسب دوربین مداربسته استفاده از همین نرم افزاری است که به آن اشاره کردم .نرم افزار IP VIDEO DESIGN TOOL یکی از بهترین راه های انتخاب لنز مناسب است که ما آن را به صورت رایگان بر روی وب سایت قرار داده ایم حتما آن را دانلود کرده و از آن استفاده کنید .

 

مطالب مرتبط 

درباره نویسنده

امیر جافری هستم ، دانشجوی کارشناسی ارشد برق قدرت

علاقه مند به فعالیت در حوزه برق قدرت و تاسیسات الکتریکی


0
0
0
s2sdefault
facebook button
linkedin button
gplus button

دوستان فعال در حوزه برق می توانید با عضویت در یکی از گروه های زیر از تجارب افراد با تجربه استفاده کنید.

گروه تلگرام دوربین مداربسته

گروه تلگرام برق ساختمان

 

دوست دارید چه گروه تلگرامی را به وب سایت اضافه کنیم ؟