ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز *
مرا به خاطر بسپار

یک حساب کاربری ایجاد کنید

مکان های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز *
تایید رمز *
ایمیل *
تایید ایمیل *


نورپردازی و روشنایی فضای بیرونی خانه علاوه بر اینکه باعث افزایش ایمنی و امنیت محیط بیرون خانه می شود، به هر چه زیباتر شدن خانه تان نیز کمک می کند. یکی  دیگر از مزیت های این کار امکان استفاده از فضای بیرون خانه در شب و در هنگام تاریکی است و همچنین باعث بالا رفتن ارزش خانه نیز می شود.
در صورت نورپردازی درست و اصولی ورودی جلویی خانه، در کنار زیبایی وصف نشدنی و هنری که ارائه می دهد برای مهمانان تان نیز به عنوان یک خوش آمد گویی بسیار زیبا تلقی خواهد شد. فانوس های دیواری که در دو طرف درب منزل نصب می شوند در حالی که برای کسانی که به خانه وارد می شوند یک حس ایمنی را ایجاد می کند، باعث می شود که خانه تان یک حس گرم و صمیمی را در نگاه دیگران داشته باشد. برای زیر ناودان و یا بالکن می توانید از چراغ های توکار سقفی، زنجیری آویزان و یا چراغ های نزدیک به سقف استفاده کنید. ورودی پشتی نیز می تواند توسط یک فانوس دیواری تکی نصب شده در سمت سوراخ کلید درب منزل، نورپردازی شود.

exterior.lighting-www.lak21.com-1000x637
به منظور حفاظت و صرفه جویی در مصرف انرژی، پیشنهاد می کنیم که از منابع نوری مانند LED و CFL (لامپ فلورسنت فشرده) برای فانوس های دیواری استفاده نمایید.
نکته: لامپ های فلورسنت در آب و هوای خیلی سرد کارایی خیلی خوبی نخواهند داشت.
در صورت داشتن گاراژ در حیاط تان می توانید از فانوس در طرفین و یک چراغ در جلوی گاراژ، به منظور تامین روشنایی و ایمنی لازم بهره برد. پیشنهاد می شود در چنین جاهایی از فتوسل استفاده شود که در هنگام غروب آفتاب روشن و در هنگام طلوع آفتاب خاموش می شوند. این کار علاوه بر اینکه باعث کاهش مصرف انرژی می شود، روشن و خاموش شدن چراغ به طور خودکار در زمان هایی که در خانه نیستید می تواند به نوعی یک ایمنی برای خانه تان به حساب آید.

exterior.lighting-www.lak21.com-1000x650
برای ایمنی بیشتر می توانید طرفین خانه را نیز توسط چراغ های دارای سنسور حرکتی نورپردازی نمایید. در این صورت چراغ فقط در صورتی روشن می شوند که کسی یا چیزی به آن ها نزدیک شود. البته در این حالت نیز می توانید از کلید برای روشن و خاموش کردن دستی نیز استفاده نمایید. توسط یک تایمر خودکار نیز می توان چراغ های محیط بیرون خانه را کنترل کرد که در یک زمان معین روشن و در یک زمان معین خاوش شوند. یک اقدام ایمنی و امنیتی دیگر می تواند استفاده از تایمر برای روشنایی داخلی باشد تا در مواقعی که از خانه دور هستید، خانه به نظر خالی از سکنه نیاید.
پله ها، مسیرهای عابر پیاده و مسیرهای عبور ماشین باید نورپردازی شوند تا اعضای خانواده و مهمانان در هنگام تاریکی به آسانی و در ایمنی کامل رفت و آمد داشته باشند. در اینجا می توانید از چراغ های ولتاژ پایین و یا LED استفاده کنید.
چراغ های مسیر کم ارتفاعی که نور را به صورت دایره وار (یعنی اطراف خود را به صورت 360 درجه روشن می کنند) پخش می کنند، در حالی که باغچه های گل ، بوته ها و درختان و سطح زمین را زیباتر و برجسته تر نشان می دهند، باعث روشن شدن مسیر رفت و آمد نیز خواهند شد. این چراغ های مسیر بسیار راحت نصب می شوند و به آسانی می توان آن ها را به منظور تغییرات روشنایی بر روی سطح زمین، جابجا کرد. از چراغ های مسیر کم ارتفاع می توان برای مشخص کردن مرز جاده ماشین رو نیز استفاده کرد.

exterior.stairs.lighting-www.lak21.com-1000x667


exterior.paths.lighting-www.lak21.com-1000x651


exterior.paths&driveways.lighting-www.lak21.com-1000x668
این نکته نیز قابل ذکر است که در بالای مکان هایی مانند محل سرو غذا و باربیکیو در داخل حیاط باید روشنایی به مراتب بیشتر و قوی تری را داشته باشیم. برای این منظور، می توان چراغ هایی را در سقف نصب کرد و اگر محل مورد نظر فاقد سقف بود می توان از نورافکن هایی در سقف های مجاور بهره برد و یا از پایه های نگهدارنده لامپ قابل حمل استفاده کرد.

exterior.barbecue.serving.area.lighting-www.lak21.com-1000x750

 

 مطالب مرتبط

درباره نویسنده

نواب رحیمی


0
0
0
s2sdefault
facebook button
linkedin button
gplus button

دوستان فعال در حوزه برق می توانید با عضویت در یکی از گروه های زیر از تجارب افراد با تجربه استفاده کنید.

گروه تلگرام دوربین مداربسته

گروه تلگرام برق ساختمان

 

دوست دارید چه گروه تلگرامی را به وب سایت اضافه کنیم ؟