ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز *
مرا به خاطر بسپار

یک حساب کاربری ایجاد کنید

مکان های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز *
تایید رمز *
ایمیل *
تایید ایمیل *


مقدمه ای بر نورپردازی

-نورپردازی می تواند بوجود آورنده یک تفاوت باشد

با استفاده از یک نورپردازی صحیح و مناسب میتوان تفاوت ها و بهبود های چشمگیری را در محیط داخلی خانه بوجود آورد. این تفاوت ها میتواند به بهتر دیدن و انجام آسانتر کارها کمک کند و یا یک حس امنیت و راحتی را در ما بوجود آورد. همچنین یک نورپردازی و کنترل مناسب آن باعث ایجاد یک انعطاف پذیری خیره کننده و چشمگیر به منظور تنظیم حالات موجود در محیط خانه برای دستیابی به محیطی دلنشین تر می شود.

نورپردازی، یک حالت درام و زیبایی خاصی را به یک اتاق اضافه می کند. نورپردازی مناسب میتواند تغییرات دلخواه ما را به یک فضای خاص اعمال کند، برای مثال یک اتاق کوچک را بازتر و دلنوازتر و یا یک اتاق بزرگ را راحت تر و مهمان پذیرتر کند.بعلاوه نورپردازی درست و استفاده از رنگ ها و وسایل نورپردازی مناسب باعث می شود که یک فضای آرامبخش را موقعی که بعد از یک روز کاری خسته کننده به خانه بازمیگردید داشته باشید و یا یک محیط شاد و مفرح را برای مهمانی هایتان. پس میبینیم که نور پردازی یک مکان چقدر می تواند در ایجاد تفاوت ها (چه از نظر ظاهری، چه روانی و...) تاثیر داشته باشد.

وسایل نورپردازی(روشنایی)، وسایل جانبی ایده آلی هستند که از آنها برای تکمیل دکوراسیون داخلی یک خانه استفاده می شود. با وجود دامنه ای نامحدود از سبک ها ، شکل ها ، رنگ ها و اندازه ها، وسایل نورپردازی می توانند یک لمس تمام کننده را به منظور ایجاد یک طرح جامع برای طراحی داخلی ارائه دهند، علاوه بر این می توانند یک درخشش و زیبایی خاص را -همانطور که جواهرات به بدن اضافه می کنند- به خانه هایمان اضافه کنند.

نورپردازی می تواند از روش های بسیاری برای ایجاد یک تفاوت استفاده کند. مثلا یک روش می تواند بازسازی خانه های ارزان قیمت باشد و یا روش دیگر میتواند استفاده از تزئینات (دکوراسیون) باشد که یک مکان را با هزینه ای کم به نحوی هنرمندانه تغییر دهد.

نورپردازی

-تعیین نیازهایتان

نکته دیگری که برای ایجاد یک نورپردازی مناسب باید به آن توجه داشت، برنامه ریزی است. به منظور به انجام رساندن یک نورپردازی جامع و موفق، بهتر این است که ابتدا نیازهای فردی خود و خانواده را به اشتراک بگذاریم. برای انجام این کار در هنگام برنامه ریزی چند نکته را مد نظر داشته باشید:

  • کارهایی که قرار است در هر اتاق انجام گیرد را مشخص کنید. (مطالعه، تهیه غذا، کارهای سرگرمی، نظافت، رخت شویی، تکالیف خانگی و ...)
  • حالت دلخواه یا محیطی را که میخواهید ایجاد کنید مشخص کنید.
  • عناصر تزئینی مد نظرتان که بر وجود آن ها تاکید دارید را مشخص کنید.
  • همیشه این نکته را در ذهن داشته باشید که رنگ های تیره روشنایی زیادی را جذب می کنند، پس ایجاد نورهای مکمل در فضاهایی که رنگ دیوار یا پس زمینه آنها تیره است، ضروری است.
  • در هنگام بازسازی، مهم است که به میزان بازسازی و تشخیص موقعیت های الکتریکی موجود توجه کنید.
  • همچنین شناختن آن نواحی(موقعیت ها)، به کسانی که به بیشتر از یک نوع نورپردازی نیاز دارند، کمک شایانی می کند.

در پست انواع اساسی نورپردازی ، سعی کرده ایم انواع نورپردازی مورد نیاز در یک مکان را که توسط تیم لاک21 تهیه و منتشر شده است، توضیح دهیم.

مطالب مرتبط

درباره نویسنده

نواب رحیمی


0
0
0
s2sdefault
facebook button
linkedin button
gplus button

دوستان فعال در حوزه برق می توانید با عضویت در یکی از گروه های زیر از تجارب افراد با تجربه استفاده کنید.

گروه تلگرام دوربین مداربسته

گروه تلگرام برق ساختمان

 

دوست دارید چه گروه تلگرامی را به وب سایت اضافه کنیم ؟