ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز *
مرا به خاطر بسپار

یک حساب کاربری ایجاد کنید

مکان های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز *
تایید رمز *
ایمیل *
تایید ایمیل *


برای خرید دوربین مداربسته آنالوگ(HD) و شبکه(IP) هایک ویژن با واحد فروش تیم لاک21 تماس بگیرید.
شماره واحد فروش:09378660388

وقتی که هدف مورد نظرتان را برای نورپردازی مشخص کردید، باید در مورد چگونگی انجام این کار تصمیم بگیرید.در این رابطه نمایشگاه های محلی میتواند بهترین مکان برای دیدن نوع های مختلف سبک، اندازه و اشکال وسایل روشنایی باشد که برای استفاده در فضاهای مورد نیاز (محیط،محل کار،هنری) قابل دسترسی هستند.
لوسترها، یک سبک و یک نقطه کانونی تزئینی را تقریبا به هر اتاقی از خانه اضافه می کنند. به نحوی که گرایش به طراحی وسایل روشنایی روی ارزشمندی لوسترها در اکثر فضاهای یک خانه متمرکز شده است. قبلا این لوسترها به طور سنتی و در وحله اول در اتاق ناهار خوری استفاده می شدند، ولی امروزه به طور خیلی معمول در جاهایی مثل اتاق خواب، آشپزخانه، اتاق های نشیمن، سالن ها و حمام و دستشویی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

نورپردازی داخلی
در برخی از این لوسترها یک چراغ پایینی (یک چراغ در زیر آن) نیز تعبیه می شود که از آن ها میتوان به منظور روشنایی محل کار، میزهای بازی یا میزهای کارهای هنری استفاده کرد. امروزه می توان بسیاری از این لوسترها را به صورت پارچه ای یا سایه شیشه ای نیز تهیه کرد که هر کدام می توانند یک روشنایی بی نقص را برای ایجاد یک عنصر هنری در یک فضا ایجاد کنند. همچنین میتوان این لوسترها را در انواع مختلف منابع نوری شامل لامپ های رشته ای، تنگستن-هالوژن و حتی انرژی موثر فلورسنت استفاده کرد.
علاوه بر مواردی که گفته شد می توان از یک دیمر(تاریک کننده) به منظور تغییر شدت نور با توجه به نوع فعالیت تان استفاده کرد.ضد نور(دیمر) لامپ های رشته ای باعث ذخیره الکترسیته و همچنین طولانی تر شدن طول عمر لامپ می گردد.تمامی منابع نور را می توان توسط دیمر پوشاند، ولی هالوژن ولتاژ پایین، فلورسنت و LED به یک سری کنترل های مخصوص نیاز دارند.
لامپ های سالن/لابی میتوانند یک نقطه کانونی بسیار زیبا را در محل ورود به خانه به وجود آورد. این گونه لامپ ها می توانند روشنایی محیطی را که برای یک خوشامد گویی (در هنگام ورود به منزل) بی نقص نیاز دارید را جلوه دهد. ارتفاع سقف یک مکان نیز نوع لامپ هایی که باید استفاده کرد را تعیین می کند. در سققف های بلند لوستر های بزرگ و لامپ های آویزی زنجیره ای مناسب ترین گزینه ها هستند. در سالن های با سقف کوتاه تر و یا راهرو ها نیز میتوان از لامپ های روکار و نزدیک به سقف استفاده کرد.

نورپردازی داخلی
آویزه ها نیز می توانند هر دو نوع روشنایی محیطی و کاری را تولید کنند. این لامپ ها به شدت محبوب اند و در یک محدوده وسیع از سبک ها، شکل ها و رنگ ها در دسترس هستند. در جاهایی مثل بالای پیشخوان آشپزخانه ها، محل صرف صبحانه، میزهای بازی و یا دیگر محل های کاری میتوان از آویزه هایی استفاده کرد که مجهز به اباژور یا حباب(برای جلوگیری از تابش خیره کننده) هستند. استفاده از یک دیمر نیز می تواند امکان تغییر نور را با توجه به مناسبت و موقعیت در اختیار شما قرار دهد.

نورپردازی داخلی

 

در قسمت های بعدی نیز با ما همراه باشید..

 مطالب مرتبط

درباره نویسنده

نواب رحیمی


0
0
0
s2sdefault
facebook button
linkedin button
gplus button

دوستان فعال در حوزه برق می توانید با عضویت در یکی از گروه های زیر از تجارب افراد با تجربه استفاده کنید.

گروه تلگرام دوربین مداربسته

گروه تلگرام برق ساختمان

 

دوست دارید چه گروه تلگرامی را به وب سایت اضافه کنیم ؟

برای خرید دوربین مداربسته آنالوگ(HD) و شبکه(IP) هایک ویژن با واحد فروش تیم لاک21 تماس بگیرید.
شماره واحد فروش:09378660388