ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز *
مرا به خاطر بسپار

یک حساب کاربری ایجاد کنید

مکان های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز *
تایید رمز *
ایمیل *
تایید ایمیل *


کنترل روشنایی (Lighting Controls)
کنترل روشنایی به شما یک انعطاف پذیری خاص را به منظور طراحی یک نقشه روشنایی با قابلیت استفاده های متعدد و جلوه های تزئینی می دهد. امروزه سیستم های پیچیده می توانند تنها با لمس یک کلید شما را قادر به داشتن قابلیت هایی کنند، از جمله:
•    سطح نور پایین تر برای حفظ انرژی و افزایش عمر لامپ
•    متنوع ساختن حالات موجود در یک اتاق
•    تغییر شدت نور با توجه به فعالیت ها
•    ایجاد و ذخیره طرح های روشنایی مختلف در یک اتاق


lighting controls
انواع کنترل
دیمر(تاریک کننده) های تغییر وضعیت به شما اجازه می دهند که شدت روشنایی را بوسیله یک لغزنده کوچک که کنار کلید تغییر وضعیت قرار می گیرد، تغییر دهید. این تغییر وضعیت به شما اجازه روشن یا خاموش کردن چراغ را می دهد، در حالی که لغزنده به شما توانایی تغییر شدت نور را میدهد. این ها چند نمونه ی از پیش تعیین شده دیمر هستند، یعنی اینکه میتوانید آنها را به صورت دلخواه تان تنظیم کنید و این تنظیمات در هر بار روشن شدن لامپ ها در آنها ذخیره می شود. این نوع دیمر یکی از محبوب ترین دیمرهای امروزی است، چون کار با آنها راحت است و با بسیاری از دیگر کلیدهای تغییر وضعیت در خانه سازگاری دارد.

lighting controls
دیمرهای اسلاید(لغزنده) رنج بسیار کاملی را از کنترل دستی تاریک کنندگی (دیمینگ) ارائه می دهد. برخی به یک دکمه لمسی مجهز شده اند که به شما اجازه بازگشت به سطح روشنایی قبلی را می دهد. برخی دیگر نیز دارای یک شاخص روشنایی اند که به منظور موقعیت یابی بهتر در هنگام تاریکی می درخشند.

lighting controls
دیمرهای لمسی(Touch Dimmers)، به شما قابلیت تغییر شدت روشنایی را با یک دکمه می دهند. این سیستم ها اجازه فراخوانی تک لمسی را برای سطح روشنایی قبلی می دهند. برخی دیگر نیز دارای یک شاخص روشنایی هستند که یک بازخوانی پیوسته را از شدت روشنایی و خصوصیات تاخیر به دست میدهد و همین امر به اپراتور زمان کافی را برای خارج شدن از اتاق قبل از خاموش شدن چراغ ها می دهد.

lighting controls
سیستم کاهنده مجتمع به شما توانایی ایجاد صحنه های روشنایی چندگانه از پیش تعیین شده را درون یک اتاق می دهد. صحنه ها میتوانند توسط لمس یک دکمه تنها از یک جعبه دیواری و یا با یک ریموت کنترل وایرلس دستی فراخوانی شوند.

lighting controls

 

مطالب مرتبط

درباره نویسنده

نواب رحیمی


0
0
0
s2sdefault
facebook button
linkedin button
gplus button

دوستان فعال در حوزه برق می توانید با عضویت در یکی از گروه های زیر از تجارب افراد با تجربه استفاده کنید.

گروه تلگرام دوربین مداربسته

گروه تلگرام برق ساختمان

 

دوست دارید چه گروه تلگرامی را به وب سایت اضافه کنیم ؟