ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز *
مرا به خاطر بسپار

یک حساب کاربری ایجاد کنید

مکان های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز *
تایید رمز *
ایمیل *
تایید ایمیل *


نورپردازی با توجه به زمینه های مورد استفاده از آن خود به چندین دسته تقسیم میشود اما برای نما بخشیدن و زیبا سازی فضای ساختمان به طور کلی سه نوع نورپردازی مورد استفاده قرار میگیرد :
1-    نورپردازی محیط (روشنایی عمومی)
2-    نورپردازی محل کار
3-    نورپردازی هنری
برای ساخت یک نقشه روشنایی مناسب باید از هر سه مدل نام برده استفاده کرد ، با ترکیب مناسب و به جای این مدل نور پردازی ها شما قطعا از فضای ساختمان لذت خواهید برد اما نحوه استفاده از آنها بستگی به نوع کاربری شما از فضای مورد نظر است برای مثال برای اتاق کار بهترین نوع نورپردازی استفاده از نوع نورپردازی محل کار است و بقیه نیز به همین صورت ، در زیر انواع این نور پردازی هارا شرح داده ایم:

ambient lighting

نورپردازی محیط، یک منطقه را با روشن سازی کلی، آماده (تامین)  می کند. نورپردازی محیطی همچنین به عنوان نورپردازی عمومی نیز شناخته می شود، یک سطح مناسب از نور را بدون تابش خیره کننده در محیط می تاباند و به شما اجازه می دهد به خوبی ببینید و با امنیت راه بروید. در برخی فضاها(برای تعیین نوع نورپردازی یک فضا ابتدا باید نیازهایتان را تعیین کنید، برای اطلاع از این نیازها به پست مقدمه ای بر نورپردازی مراجعه کنید) مانند اتاق های رختشویی، نورپردازی محیطی همچنین به عنوان منبع اولیه روشنایی(نور) کار به کار میرود.روشنایی محیطی می تواند توسط لوستر، وسایل نصب شده روی سقف یا دیوار، چراغ های گوشه یا مسیر و همراه با فانوس های نصب شده در خارج از خانه اجرا شود. داشتن یک منبع مرکزی از روشنایی محیطی در همه اتاق ها برای یک نقشه روشنایی خوب اساسی است.

task lighting

روشنایی محل کار به شما برای انجام کارهای خاص ، مانند مطالعه، نظافت، آماده کردن و پختن غذا، انجام تکالیف منزل، کار بر روی سرگرمی، بازی کردن و تعدیل دسته چک تان کمک می کند. روشنایی محل کار می تواند به وسیله چراغ های گوشه و مسیر ، روشنایی آویزی و روشنایی زیر کابینت، همچنین توسط لامپ های قابل حمل کف زمین و روی میزی(چراغ مطالعه) ارائه شود.
روشنایی کار باید خالی از انحراف تابش خیره کننده و سایه باشد و باید به اندازه کافی برای جلوگیری از خستگی چشم روشن باشد.

accent lighting

روشنایی هنری، حالت درام (نمایش) را توسط ایجاد علاقه بصری، به یک اتاق اضافه می کند. روشنایی هنری به عنوان بخشی از یک برنامه طراحی داخلی ، برای نما بخشیدن به گیاهان آپارتمانی، نقاشی ها، مجسمه ها و دیگر اموال با ارزش استفاده می شود. همچنین می تواند برای برجسته کردن بافت یک دیوار آجری یا سنگی، تلاقی های پنجره یا محوطه سازی در فضای باز استفاده شود.
برای اینکه موثر باشد، روشنایی هنری نیاز دارد که دارای حداقل سه برابر نور بیشتر در نقطه کانونی نسبت به روشنایی عمومی اطرافش باشد.
روشنایی هنری معمولا توسط چراغ های گوشه و مسیر یا لامپ های تصویر نصب شده روی دیوار تامین میشود.

 لازم به ذکر است تمامی مطالب سایت اختصاصی است و توسط تیم لاک 21 گردآوری شده اند. پس لطفا برای حمایت از ما در صورت استفاده از مطالب سایت، منبع ذکر شود.

باتشکر..

 

مطالب مرتبط

درباره نویسنده

نواب رحیمی


0
0
0
s2sdefault
facebook button
linkedin button
gplus button

دوستان فعال در حوزه برق می توانید با عضویت در یکی از گروه های زیر از تجارب افراد با تجربه استفاده کنید.

گروه تلگرام دوربین مداربسته

گروه تلگرام برق ساختمان

 

دوست دارید چه گروه تلگرامی را به وب سایت اضافه کنیم ؟