ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز *
مرا به خاطر بسپار

یک حساب کاربری ایجاد کنید

مکان های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز *
تایید رمز *
ایمیل *
تایید ایمیل *


برای خرید دوربین مداربسته آنالوگ(HD) و شبکه(IP) هایک ویژن با واحد فروش تیم لاک21 تماس بگیرید.
شماره واحد فروش:09378660388

مقدمه: یکی از کارآمدترین و مفیدترین تکنیک های طراحی روشنایی، مفهوم لایه بندی است. لایه بندی همان ایده استفاده از منابع نور چندگانه در هر اتاق و به منظور ارائه گزینه های متنوع روشنایی برای طیف گسترده ای از فعالیت هایی است که ممکن است انجام گیرد.
برای هر لایه می توان یک نوع روشنایی منحصر به فرد را تعریف کرد. مانند: Recessed lighting (در پست سوم اشکال و فرم های روشنایی به این مورد پرداخته شده)، لوستر ها، لامپ های مسیر و ... . به جز چند مورد استثناء مانند گاراژ و اتاق رخت شویی و کمدی ها، تمامی اتاق ها می بایست با حد اقل سه لایه از نور برای تاثیر گذاری و کارایی بیشتر نور پردازی شوند.

design with light

نورپردازی اتاق نشیمن
یکسری از فعالیت ها و کارها هستند که برای انجام آن ها نیاز به فضای بیشتری داریم. معمولا ما در خانه هایمان این کارها را در اتاق نشیمن (چون معمولا بزرگ تر از جاهای دیگر ساختمان است) انجام می دهیم. این کار ها می توانند سرگرمی، مشاهده تلویزیون، مطالعه و بازی و ... باشند. برای همین هر کدام از این فعالیت ها به روشنایی مخصوص خود نیاز دارند. دیگر چیزهایی هم که ممکن است به نورپردازی نیاز داشته باشند شامل قسمت های هنری یا تزئینی، گیاهان و یا همچنین قسمت های معماری تزئینی هستند. یک تکنیک خوب و کارآمد برای چنین فضاهایی که نیاز به چندین مدل نورپردازی دارند استفاده از سه یا چهار نوع از نور و نورپردازی است. این نورپردازی می تواند شامل Recessed lighting در محیط اتاق، یک لوستر و یا یک وسیله تزئینی مرکزی برای نورپردازی اصلی، wall sconces(نوعی از لامپ که به صورت های متنوعی به دیوار متصل می شوند، که معمولا(نه در همه اوقات) نور را به سمت بالا هدایت می کنند) برای حالات مختلف اتاق و لامپ رو میزی و لامپ صحنه برای روشنایی کاری باشد. در تمامی موارد، از استفاده از Recessed Downlighting در خارج از محل های استقرار(نشیمن)تان دوری کنید، و از دیمرها در جاهای ممکن برای بیشترین کنترل روی روشنایی هایتان استفاده نمایید.
در پست بعدی به این می پردازیم که کدام نوع نورپردازی برای هر کدام از این فعالیت ها مناسب است..

 

 مطالب مرتبط

 

درباره نویسنده

نواب رحیمی


0
0
0
s2sdefault
facebook button
linkedin button
gplus button

دوستان فعال در حوزه برق می توانید با عضویت در یکی از گروه های زیر از تجارب افراد با تجربه استفاده کنید.

گروه تلگرام دوربین مداربسته

گروه تلگرام برق ساختمان

 

دوست دارید چه گروه تلگرامی را به وب سایت اضافه کنیم ؟

برای خرید دوربین مداربسته آنالوگ(HD) و شبکه(IP) هایک ویژن با واحد فروش تیم لاک21 تماس بگیرید.
شماره واحد فروش:09378660388