ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز *
مرا به خاطر بسپار

یک حساب کاربری ایجاد کنید

مکان های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز *
تایید رمز *
ایمیل *
تایید ایمیل *


برای خرید دوربین مداربسته آنالوگ(HD) و شبکه(IP) هایک ویژن با واحد فروش تیم لاک21 تماس بگیرید.
شماره واحد فروش:09378660388

در قسمت اول این نکته بیان شد که برای مکان هایی که چندین فعالیت در آن ها انجام می گیرد، نیاز است که چندین لایه(نوع) از نورپردازی نیز در آن ها انجام پذیرد. حال در این مطلب سعی شده است که انواع نورپردازی های مورد نیاز در اتاق نشیمن مورد بررسی قرار گیرد.
شومینه ها معمولا در اتاق نشیمن قرار دارند و جنس شان نیز معمولا از آجر و یا سنگ است. در قسمت بالا و پایین داخل شومینه می توان از چراغ های توکار(سقفی و زمینی) در کل سطح و به منظور ایجاد یک فضای دراماتیک استفاده کرد. همچنین می توان از چراغ های دیواری (Wall Sconces) در طرفین شومینه برای جلب توجه بیشتر استفاده کرد.

design with light
مطالعه کردن نیازمند یک مدل نورپردازی کاری می باشد که از پشت و نزدیک به بالای سر، و به سمت کنار شانه خواننده تابانیده شود. برای این منظور می توان از لامپ های صحنه، هم در سمت راست و هم در سمت چپ صندلی خواننده استفاده کرد.
نقاشی ها و تابلو ها نیز می توانند توسط لامپ های قابل تنظیم یا ولتاژ پایین، و یا لامپ های تصویر تنگستن-هالوژن نمای برجسته تری را از خود نشان دهند.

design with light
گیاهان خانگی و آپارتمانی را می توان توسط قرار دادن نورافکن های زمینی (نورافکن های قابل حمل و یا غیر قابل حمل که نور را به سمت بالا منتشر می کنند) در کنارشان بسیار زیباتر و جذاب تر به نمایش گذاشت، و در نتیجه با ایجاد یک زیبایی خاص بین گیاه و محیط اطراف، یک فضای دلنشین را رقم زد.

design with light
دیدن تلویزیون(یا هر نوع صفحه نمایشی) نیازمند یک نورپردازی محیطی سطح پایین است که روی صفحه نمایش دیده نشود و در نتیجه بازتابش به چشم بیننده نخورد. چراغ های تو کار سقفی مینیاتوری و یا روشنایی مسیر مینیاتوری می تواند در کنار این وسایل به منظور تامین نورپردازی مورد نیاز نصب شوند. لامپ های دیواری به همراه یک تابع نورپردازی غیر مستقیم، و همچنین استفاده از دیمر، یک ترکیب ایده آل برای بوجود آوردن یک منبع نوری نرم . بدون نور خیره کننده برای تماشای تلویزیون هستند.

design with light
میزهای بازی نیز نیازمند یک نورپردازی روشن هستند که به خوبی در بالای میز توزیع شده باشد. چراغ های آویزی محفظه دار که با لامپ های رشته ای و یا لوله های فلورسنت مجهز شده اند، می توانند یک راه حل عالی باشند. همچنین می توان از دو چراغ تو کار سقفی در بالای هر نیمه میز نیز استفاده کرد.

 design with light

 

 مطالب مرتبط

 

درباره نویسنده

نواب رحیمی


0
0
0
s2sdefault
facebook button
linkedin button
gplus button

دوستان فعال در حوزه برق می توانید با عضویت در یکی از گروه های زیر از تجارب افراد با تجربه استفاده کنید.

گروه تلگرام دوربین مداربسته

گروه تلگرام برق ساختمان

 

دوست دارید چه گروه تلگرامی را به وب سایت اضافه کنیم ؟

برای خرید دوربین مداربسته آنالوگ(HD) و شبکه(IP) هایک ویژن با واحد فروش تیم لاک21 تماس بگیرید.
شماره واحد فروش:09378660388