ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز *
مرا به خاطر بسپار

یک حساب کاربری ایجاد کنید

مکان های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز *
تایید رمز *
ایمیل *
تایید ایمیل *


برای خرید دوربین مداربسته آنالوگ(HD) و شبکه(IP) هایک ویژن با واحد فروش تیم لاک21 تماس بگیرید.
شماره واحد فروش:09378660388

آشپزخانه در درجه اول یک محیط کاری به حساب می آید، ولی یک محل تجمع و دورهمی برای خانواده و دوستان نیز هست. از این رو تمامی فعالیت هایی که در آشپزخانه انجام می گیرد، نیازمند نوعی از روشنایی است که هم کاربردی باشد و هم یک حس راحت بودن را نیز القاء کند.
در یک ابزار (وسیله) سقفی بزرگ روشنایی که با رندر رنگ (Color Rendering) (تفسیر رنگ) بالایی مجهز شده، لامپ های فلورسنت با انرژی کارامد می توانند یک روشنایی محیطی به خوبی توزیع شده را تامین نمایند. هرچند که به عنوان تنها منبع، هنگامی که روی پیشخوان کار می کنید سایه هایی ایجاد خواهد کرد. در اینجا شما به یک روشنایی کاری مکمل مانند لامپ های توکار سقفی (Recessed Lighting) که تقریبا 12 اینچ بالاتر از کابینت نصب می شوند، نیاز خواهید داشت. و فاصله بین این لامپ ها نباید از 24 اینچ کمتر و همچنین از 48 اینچ بیشتر نباشد. طراحی کابینت، موقعیت لامپ ها و همچنین نوع لامپ های مورد استفاده را تعیین می کند. در محل قرارگیری سینک، یک لامپ توکار سقفی، روشنایی مورد نیاز را برای شستن ظروف فراهم می کند.

lighting-kitchen-www.lak21.com-900x583
Color Rendering: اثر یک روشنایی را روی رنگ ظاهری اشیاء ، توسط مقایسه آگاهانه یا غیر آگاهانه آنها با رنگ ظاهریشان زیر یک روشنایی مرجع، رندر رنگ (تفسیر رنگ) می گویند.
روشنایی زیر کابینت (under cabinet lighting)، برای روشنایی کاری واقع در بالای پیشخوان زیر کابینت ایده آل به نظر می رسد. نکته ای که اینجا باید مد نظر قرار دهید انعکاس نور حاصل از برخورد نور به سطوحی مانند سنگ مرمر، گرانیت و مانند اینهاست. در چنین مواقعی سعی کنید لامپ را در قسمت جلویی زیر کابینت نصب کنید تا بهترین توزیع نور را داشته باشید. برای روشنایی زیر کابینت می توانید از لامپ های LED ، فلورسنت، زنون و تنگستن-هالوژن استفاده نمایید.

lighting-kitchen-www.lak21.com-800x763
کابینت آشپزخانه همراه با درهای شیشه ای می تواند به صورت بسیار هنرمندانه ای توسط قرار گرفتن لامپ توکار ولتاژ پایین درون کابینت و یا روشنایی های خطی ولتاژ پایین تزئین شود.
فضاهای باز بالای کابینت محل بسیار مناسبی برای ارائه کردن یک نور غیر مستقیم توسط سیستم های خطی ولتاژ پایین با استفاده از لامپ های زنون و یا سیستم های روشنایی LED باشد. این نوارهای مینیاتوری یک تابش گرم و روشنایی راحتی بخشی را به ارمغان خواهند آورد.

 

 

 مطالب مرتبط

درباره نویسنده

نواب رحیمی


0
0
0
s2sdefault
facebook button
linkedin button
gplus button

دوستان فعال در حوزه برق می توانید با عضویت در یکی از گروه های زیر از تجارب افراد با تجربه استفاده کنید.

گروه تلگرام دوربین مداربسته

گروه تلگرام برق ساختمان

 

دوست دارید چه گروه تلگرامی را به وب سایت اضافه کنیم ؟

برای خرید دوربین مداربسته آنالوگ(HD) و شبکه(IP) هایک ویژن با واحد فروش تیم لاک21 تماس بگیرید.
شماره واحد فروش:09378660388