ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز *
مرا به خاطر بسپار

یک حساب کاربری ایجاد کنید

مکان های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز *
تایید رمز *
ایمیل *
تایید ایمیل *


در حمام و دستشویی، ارائه یک منبع خوب از روشنایی در هر دو طرف آینه جهت نظافت، آرایش و اصلاح کردن بسیار مهم است. لامپ ها و چراغ های حباب دار یک روشنایی عالی را ارائه خواهند کرد که هم باعث به وجود آمدن سایه نمی گردد و هم باعث خیرگی چشم ها نمی شود. در حمام ها و دستشویی های کوچک، لامپ های آینه نور کافی را برای کل محیط فراهم می کنند.
در حمام ها و دستشویی های بزرگ تر، یک لامپ سقفی اضافه برای تامین روشنایی محیط پیشنهاد می شود. در اینگونه محیط ها، لایه بندی نورپردازی، برای دستیابی به یک روشنایی مناسب از اهمیت بالایی برخوردار است.
برای آینه های کوچک، چراغ های دیواری تزئینی روشنایی مناسب را برای هر دو طرف صورت، به نحوی مناسب و مساوی تامین می کند. همچنین لامپ های خودبینی قرار گرفته در بالای آینه (Vanity Fixtures above the mirror)، می تواند یک منبع روشنایی بسیار مناسب باشد. منابع روشنایی مجهز شده با لامپ های رشته ای هالوژن، LED و یا لامپ های فلورسنت فشرده (معروف به کم مصرف) قرار گرفته درون حباب های شیشه ای و آباژورها می توانند یک روشنایی به مراتب تاثیرگذار را ارائه دهند.

bathroom lighting-www.lak21.com-700x720


 

bathroom lighting-www.lak21.com-800x600

نوارهای روشنایی در اطراف آینه های حمام همراه با لامپ های بدون محافظ (حباب) برای سال های زیادی یک راه حل پرطرفدار جهت نورپردازی بوده است. این لامپ ها هنوز هم در دسترس هستند، هرچند که اکنون انواع زیادی از دیگر لامپ ها در دسترس هستند که می توانند یک روشنایی بسیار مناسب را بدون تابش خیره کننده ارائه دهند.
 وان و محوطه دوش را می توان توسط قرار دادن یک لامپ توکار سقفی (recessed downlight) به خوبی نورپردازی نمود. لامپ هایی که درون محوطه دوش بکار می روند باید قابلیت استفاده در مکان های مرطوب و خیس را داشته باشند. می توان از اینگونه لامپ ها در مکان های دیگر مانند بالای وان ها و همچنین اتاق های سونا نیز استفاده کرد.

bathroom lighting-www.lak21.com-428x640

 مطالب مرتبط

درباره نویسنده

نواب رحیمی


0
0
0
s2sdefault
facebook button
linkedin button
gplus button

دوستان فعال در حوزه برق می توانید با عضویت در یکی از گروه های زیر از تجارب افراد با تجربه استفاده کنید.

گروه تلگرام دوربین مداربسته

گروه تلگرام برق ساختمان

 

دوست دارید چه گروه تلگرامی را به وب سایت اضافه کنیم ؟