ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز *
مرا به خاطر بسپار

یک حساب کاربری ایجاد کنید

مکان های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز *
تایید رمز *
ایمیل *
تایید ایمیل *


وقتی که دفتر کارتان را در خانه نورپردازی می کنید، چیزی که به آن نیاز دارید یک منبع کلی از نور است که فاقد هرگونه کنتراست زننده و تابش خیره کننده باشد. همچنین به یک روشنایی مناسب برای مطالعه، نوشتن و کار با کامپیوتر نیز نیاز خواهید داشت. در ضمن یک روشنایی را برای عناصر و اقلام تزئینی و با ارزش مانند مدارک و گواهی های تحصیلی و یا جوایزتان باید در نظر بگیرید.

home office lighting-www.lak21.com-720x1084
حال به نحوه انجام نورپردازی می پردازیم. چراغ های فلورسنت کم مصرف روکار با رندر رنگ بالا، در حالی که سایه روی میز و یا دراور را از بین می برند، می توانند روشنایی کلی اتاق را نیز تامین کنند.
یک راه حل ایده آل و منطقی در اینجا قرار دادن دو لامپ در سقف و در دو سمت میز(سمت راست و سمت چپ) می باشد، بنابراین نور از بالای شانه هایتان به میز خواهد تابید. چنانچه روشنایی در قسمت جلویی و وسط میز باشد، باعث به وجود آمدن یک بازتاب مزاحم بر روی برگه های موجود روی میز می شود که زیاد روشنایی خوشایندی نیست.
قفسه ها و جا کتابی هایتان می توانند توسط قرار گرفتن لامپ های فلورسنت کم مصرف و باریک در قسمت زیر قفسه ها به خوبی نورپردازی شوند. سعی کنید چراغ ها را تا حد امکان در قسمت جلویی قفسه نصب کنید، در این حالت روشنایی موجود بیشتر پراکنده خواهد شد و دید بهتری را ارائه خواهد کرد.

home office lighting-www.lak21.com-800x521
معمولا در هر اتاق عناصر هنری و تزئینی نیز برای زیبایی بیشتر اتاق نصب می شوند. در اینجا نیز عکس ها، یادگاری ها و گواهی های حرفه تان می توانند توسط چراغ های توکار سقفی قابل تنظیم و یا توسط روشنایی مسیر به روشی بسیار موثر نورپردازی شوند.
نکته قابل توجه دیگر این است که در اینجا توسط یک لامپ رو میزی قابل تنظیم، می توانید یک روشنایی کاری مناسب و اضافی را روی میز و محل قرار گرفتن صفحه کلید داشته باشید. اینگونه لامپ ها در انواع CFL، LED و یا لامپ های رشته ای هالوژن در دسترس هستند.

 مطالب مرتبط

درباره نویسنده

نواب رحیمی


0
0
0
s2sdefault
facebook button
linkedin button
gplus button

دوستان فعال در حوزه برق می توانید با عضویت در یکی از گروه های زیر از تجارب افراد با تجربه استفاده کنید.

گروه تلگرام دوربین مداربسته

گروه تلگرام برق ساختمان

 

دوست دارید چه گروه تلگرامی را به وب سایت اضافه کنیم ؟