ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز *
مرا به خاطر بسپار

یک حساب کاربری ایجاد کنید

مکان های ستاره دار را پر کنید.
نام *
نام کاربری *
رمز *
تایید رمز *
ایمیل *
تایید ایمیل *


برای خرید دوربین مداربسته آنالوگ(HD) و شبکه(IP) هایک ویژن با واحد فروش تیم لاک21 تماس بگیرید.
شماره واحد فروش:09378660388

7- روشنایی روز در دسترس در نظر گرفته شود. استفاده از این نور نه‌تنها در کاهش مصرف برق کمک می‌کند، بلکه کیفیت و رضایتمندی ما را از نور محیط داخل افزایش می‌دهد.
8- در این مرحله با توجه به اطلاعات در دسترس تصمیم‌گیری برای طراحی اولیه گرفته می‌شود. حالا شما آماده انتخاب منابع نوری برای محیط موردنظر هستید (البته آمادگی مستلزم این است که یک شناخت مناسبی از منابع نوری موجود در بازار داشته باشید)

اصول طراحی روشنایی - lighting-www.lak21.com-700x400-64.jpg


9- توزیع مناسب منابع نوری و روش‌های کنترل منابع نور در این مرحله باید مورد برسی قرار بگیرند. این مرحله زیبایی و سلیقه کاری شمارا به رخ می‌کشد.
10- با داشتن منابع نوری و روش‌های کنترل نور و سایر اطلاعاتی که به دست آوردید می‌توانید در طیف گسترده لامپ‌ها کمتر دچار سردرگمی شوید و لامپ موردنیاز خود را به‌درستی انتخاب کنید.
11- سنگ بنای یک نورپردازی خوب استفاده از کمترین وات مصرفی و ارائه‌ی نوری بهینه و باکیفیت است. نورپردازی خوب باید حداکثر منافع برای کارکنان را داشته باشد. توجه داشته باشید که طراحی نیاز به تلاش زیاد و صبر و شکیبایی دارد. انتظار نداشته باشید که با مدت‌زمان کوتاهی تمام مشکلات را از بین ببرید.
12- هر طرح نورپردازی باید با محاسبات فتومتریک (به کمک کامپیوتر) تأیید شود تا این اطمینان حاصل شود که مقادیر روشنایی هدف برآورده شده است. ساخت مدل‌هایی در مقیاس کوچک بسیار به ما کمک می‌کند. این کار را می‌توان به‌صورت یک ماکت یا با برنامه dialux evo (دیالوکس اوو) انجام داد. در این میان طراحان ممکن است از روش‌های دیگری نیز استفاده کنند تا طرح خود را بهبود ببخشند.

اصول طراحی نورپردازی-lighting-www.lak21.com-700x422-62.jpg


13- پس از مراحل ذکرشده و ساخت مدل (ماکت یا مدل کامپیوتری) کنترل سوئیچینگ، کنترل‌کننده و سیستم‌های مدیریت انرژی مورد ارزیابی و مقایسه قرار می‌گیرند.
14- درنهایت مدارک ساخت‌وساز تولید می‌شود که این مدارک شامل برنامه کامل طراح و مدل‌های رسم شده است که با نهایت روشنی و وضوح باهم در ارتباط هستند و اطلاعات موردنیاز پیمانکار آماده است. در این فرایند افراد عادی از معماری نور آگاه نیستند، آن‌ها فقط درک می‌کنند که یک محیط آرام وجود دارد و می‌توانند فعالیت‌های خود را به‌راحتی در آنجا انجام دهند.
نکات پراهمیت کار را به آن‌ها انتقال دهید تا شگفتی کار شمارا متوجه شوند. با تمرین زیاد و مشاهده مکان‌ها بعد از طراحی به طراح می‌آموزد که چگونه باعث تحریک ذهن افراد شود و محیط‌هایی الهام‌بخش برای روح به وجود آورد.

در ادامه تمامی این مراحل را باهم تشریح خواهیم کرد، با ما همراه باشید...

 

مطالب مرتبط

درباره نویسنده

یاسین نوری
 فارغ التحصیل رشته برق قدرت. علاقه مند به کامپیوتر، دنیای وب و مطالعه‌ی آزاد.
فعال در زمینه‌ی وب و حوزه برق.


0
0
0
s2sdefault
facebook button
linkedin button
gplus button

دوستان فعال در حوزه برق می توانید با عضویت در یکی از گروه های زیر از تجارب افراد با تجربه استفاده کنید.

گروه تلگرام دوربین مداربسته

گروه تلگرام برق ساختمان

 

دوست دارید چه گروه تلگرامی را به وب سایت اضافه کنیم ؟

برای خرید دوربین مداربسته آنالوگ(HD) و شبکه(IP) هایک ویژن با واحد فروش تیم لاک21 تماس بگیرید.
شماره واحد فروش:09378660388